V tejto novinke sa s Vami podelíme čo sa deje a prečo sa to deje.


V prvom rade ďakujeme ze prejavenú dôveru. Piaty mesiac 2016 bol úspešnejší oproti minulému roku a crew znova rastie.

Útoky na našu infraštruktúru prebiehajú už viac ako pol roka, niektoré dni aj viac ako 300 útokov za deň, napríklad včera až 2760 útokov. Už pol roka sme sa úspešne bránili, to že ste útoky neregistrovali neznemená, že neprebiehali ale že sme ich na 99% odfiltrovali. Posledné dni však prichádzajú nové typy útokov, na ktoré musíme infraštruktúru znova optimalizovať. Mnohá konkurencia by pri takomto dlhodobom nápore už dávno zbankrotovala, my to berieme ako životnú lekciu, ktorá nám dáva cenné skúsenosti.

Logika parazitov
Tieto útoky vyplývajú z logiky konkurencie, ktorá predpokladá, že ak crew.sk ukončí svoju činnosť, tak všetci Vy zákazníci prejdete k týmto “dobrákom” (ktorí Vás aj nás poškodzujú).
Táto taktika je primitívna a krátkozraká, pretože aj keby crew niekedy ukončil svoje pôsobenie, tak zákazníkov aj s kreditmi samo presunie na nový vybraný hosting. Takže trh sa pre túto "novú konkurenciu" s nekalými praktikami nikdy neuvolní, v konečnom dôsledku vyplytvali tisíce EUR do ddos útokov a hrozí im súd a trest.

A dúfame, že sa tento problém čoskoro navždy vyrieši, pretože ako bolo napísané vyššie, víťazstvo to neprinesie nikomu. Ešte raz ďakujeme za vašu trpezlivosť, do konca týždňa budú všetky herné servery zadarmo. Wink