Cieľom každého vlastníka Minecraft alebo Counter Strike herného servera by malo byť vybudovať okolo svojho servera početnú hernú komunitu čo má ihneď niekoľko výhod.


1. Kredit na hosting a rozvoj

V každej komunite sa nájdu hráči, ktorí si radi kúpia VIP práva aby mohli “vyčnieť” nad ostatnými, v podstate si zamachrovať - byť v sociálnom rebríčku nad ostatnými. :-)
Ďalej tu máte veľmi malú skupinu hráčov Sponzorov, ktorí to robia z lásky k danému serveru a jeho komunite.Týto ľudia vedia výrazne finančne prispieť. Ako získať takýchto ľudí si podrobnejšie rozpíšeme v ďalších častiach. V konečnom dôsledku môžu za Vás celý Minecraft hosting alebo Counter Strike hosting platiť vaši hráči.

2. Zábava v komunite

Je nesmierna zábava, keď začínate s novým serverom a prichádzajú noví ľudia a keď ste vy alebo niekto z vašeho jadra dostatočne vtipný a ukecaný, začnú sa na server lepiť podobní ľudia. Vy si s nimi užijete množsto zábavy a na server budú lákať buď svojou ukecanosťou alebo humorom ďalších ľudí. Takže v konečnom dôsledku sa vám rýchlejšie zaplní server potom z toho môžete ťažiť v 1. bode.

3. Komunita plodí adminov.

Z komunity vzíde vždy dostatok dobrých adminov a spolutvorcov, ktorí vám ochotne radi pomôžu buď za status admina alebo preto, že ich viete niečo naučiť. Takže máte viac času a makajú iní. :-)

4. Osobný rozvoj

Pri správnom prístupe toto môže byť pre vás druhá škola, ktorá je od tej klasickej ale zábavná. Môžete sa naučiť spravovať web stránky, FTP, základy programovania, základy manažmentu ľudí, marketing, grafiku. Uvidíte akým silným hnacím motorom budú pri tomto vašom rozvoji predchádzajúce body. A naučené schopnosti vám v dospelom veku môžu priniesť peniaze (zákázky, zamestnanie,...).

V ďalších častiach si rozoberieme ako dostiahnuť jednotlivé kroky a tým pádom vybudovať úspešnú komunitu, pretože všetko je v provom rade o ľudoch, pardorn… o hráčoch :-D

Dúfame, že sa tešíte na pokračovanie? ;-)
Ak áno, zdieľajte nás na FB, ďakujeme.

counter strike